Gonty drewniane

Wysokiej jakości gont drewniany na dach oraz fasadę. Gont drewniany wybierany jest przez miłośników stylu rustykalnego albo wzorowanego na architekturze góralskiej. Tego rodzaju pokrycie dachowe podkreśla naturalne i ekologiczne rozwiązania w budownictwie.

Gont to drewniany materiał, który służy do pokryć dachowych. Zazwyczaj jest w kształcie deseczki o przekroju klina. Wzdłuż jej dłuższej części jest umiejscowiony wpust. Elementy łączą się ze sobą poprzez wsuwanie jednego elementu pod drugi. 


Gonty dawniej były drogim i ekskluzywnym materiałem budowlanym, który wykorzystywali wyłącznie majętni właściciele dworków. Obecnie dachy pokryte gontem spotyka się rzadziej, ale nadal są lubiane przez miłośników starego, rustykalnego stylu oraz góralskiej architektury. Dobrze komponują się z domami stylizowanymi na dawny styl, a także budynkami, tworzonymi w stylu industrialnym. Będą świetnym rozwiązaniem dla osób, które wybierają naturalne i ekologiczne rozwiązania.

Powrót do tej formy pokryć dachowych to częsty trend nawiązujący do architektury wiejskiej. Ludowe chaty, naturalne wnętrza to coś, co przyciąga użytkowników, którzy cenią sobie kontakt z naturą.

WYBRANE REALIZACJE

Zadzwoń do nas

+48 783 200 008